Data publikacji: 2024-04-23

1.05 - 5.05.2024 - odbędą się Górskie Zawody Balonowe w Krośnie

Już w pierwszy długi majowy weekend w Krośnie, odbędzie się popularna impreza — zawody balonowe. Międzynarodowe Górskie Zawody Balonowe są jedną z największych imprez organizowanych w Krośnie. Jak co roku, w imprezie udział wezmą różne załogi balonowe z Polski i Europy, walcząc o Balonowy Puchar Polski. Oprócz rywalizacji balonowych będzie można wziąć udział w imprezie rekreacyjnej, która odbędzie się na terenach zlokalizowanych przy budynku hali MOSiR. Natomiast wieczorem wystąpią słynne zespoły takie jak: Afromental, Dawid Kwiatkowski, Konrad Baum oraz Ogień. Zapraszamy do zabawy z Rodziną i Przyjaciółmi.

mościcki klub balonowy, sztab pracujący, krośnieńskim lotnisku

Zawody balonowe — moc atrakcji!

Górskie Zawody Balonowe i Balonowe Mistrzostwa Polski, to moc atrakcji. Warto więc zaplanować ten weekend właśnie w Krośnie.

• Dzień pierwszy — wieczorna uroczysta inauguracja zawodów na krośnieńskim rynku. Obserwuj widowiskowy wjazd wszystkich załóg do miasta.

• Codzienne odprawy balonowe — weź udział w codziennych, porannych odprawach balonów na Hali MOSiR, w trakcie których możesz dowiedzieć się, skąd będą startować poszczególne załogi.

• Strefa relaksu — odpocznij z rodziną w strefie relaksu, z leżakami, jedzeniem i wieloma atrakcjami dla dzieci.

• Nocny pokaz balonów — obserwuj nocne niebo, rozświetlone przez balonowe światła.

Zawody balonowe to również inne atrakcje takie jak: wesołe miasteczko, rolkowisko (w namiocie lodowiska MOSiR), strefa warsztatów, pokazy rowerowe, balonowe pokazy mody, balonowa noc klubowa, popołudnia muzyczne, turniej koszykarski, koncerty i wiele innych.

cały sztab pracujący, kolorowe balony, środowy wieczór

Miasto Krosno spróbuj regionalnych przysmaków

Podczas XXIV Górskich Zawodów Balonowych, warto odwiedzić również Krosno z uroczą starówką, pełną klimatycznych restauracji, w których spróbować można wielu regionalnych przysmaków. Krosno jest miastem położonym w południowej Polsce, przy ujściu rzeki Lubatówki do Wisłoka, w Beskidzie Niskim. To małe miasteczko nazywane jest czasem „parva Cracovia”, czyli małym Krakowem, ponieważ jego rynek przypomina bardzo Krakowską Starówkę. Rynek w Krośnie najprawdopodobniej pochodzi z połowy XIV wieku. Historia miasteczka liczy ponad 6000 lat. Według ustaleń archeologów tereny Krosna zamieszkiwali kiedyś Celtowie, a pierwsze informacje na temat Krosna pochodzą z dokumentu księcia Leszka Czarnego z XIII wieku. Krosno to również miasto słynne na całą Polskę z wyrobu szkła. Mieszkańcy nazywają więc miasto Krosno — „Miastem Szkła” - jako największego ośrodka przemysłu szklarskiego.

Redakcja Gazety Gospodarczej vortalu OWG